Pārlekt uz galveno saturu

Zāļu valsts aģentūra sertificēta jaunam ISO standartam informācijas drošības un kiberdrošības jomā

09.12.2024.

Š.g. novembrī Zāļu valsts aģentūra (ZVA) saņēma sertifikātu par atbilstību jaunam standartam ISO/IEC 27001:2022 “Informācijas drošība, kiberdrošība un privātuma aizsardzība. Informācijas drošības pārvaldības sistēmas”. Šī standarta ieviešana turpmāk palīdzēs labāk identificēt, novērtēt un pārvaldīt informācijas drošības riskus, tādējādi stiprinot ZVA kiberdrošību un atbilstību nacionālajām un starptautiskajām prasībām.  ZVA nemitīgi attīstās un pilnveidojas, lai nodrošinātu augstākos kvalitātes un drošības standartus, veicinot sabiedrības, klientu un sadarbības partneru uzticību.

ZVA direktore Indra Dreika: “Šis sertifikāts ir pārliecinošs signāls mūsu klientiem, nozares komersantiem, sabiedrībai un sadarbības partneriem gan Latvijā, gan starptautiski, ka ZVA sniegtie pakalpojumi ir augsti profesionāli un kvalitatīvi. Esam gandarīti, ka spējam nodrošināt atbilstību visaugstākajiem kvalitātes standartiem mūsu darbības jomās, tostarp informācijas drošības pārvaldībā."

Latvijā kiberdrošības nozīme pieaug, gan ņemot vērā Nacionālās kiberdrošības likuma prasības, kas stājās spēkā 2024. gada 1. septembrī, gan arī tāpēc, ka Latvija ierindojas otrajā vietā starp Eiropas Savienības dalībvalstīm pēc visvairāk saņemto kiberuzbrukumu skaita.

Šī gada oktobrī sertifikācijas institūcija Bureau Veritas Latvia ZVA veica ISO 9001 un ISO 27001 sertifikācijas uzraudzības auditu, izvērtējot arī atbilstību standartam ISO/IEC 27001:2022.

ZVA integrētās pārvaldības sistēmas atbilstība ISO 9001:2015 un ISO/IEC 27001:2022  prasībām ir sertificēta šādās darbības sfērās:

  • Zāļu reģistrācijas un pēcreģistrācijas dokumentācijas ekspertīze;
  • Zāļu kvalitātes ekspertīze;
  • Zāļu un medicīnisko ierīču izmaksu efektivitātes vērtēšana;
  • Medicīnisko tehnoloģiju izvērtēšana un reģistrācija;
  • Speciālo atļauju (licenču), atļauju, reģistrācijas apliecību un sertifikātu izsniegšana atbilstoši pilnvarojumam, atbilstības novērtēšanai un ar to saistītās dokumentācijas ekspertīzei;
  • Latvijas medicīnisko ierīču ražotāju reģistrācija;
  • Zāļu un medicīnisko ierīču klīniskā izpēte;
  • Farmakovigilance, biovigilance, hemovigilance, medicīnisko ierīču vigilance;
  • Vakcīnu pret Covid-19 infekciju blakusparādību radītā kaitējuma pacienta veselībai izvērtēšana, kompensācijas piešķiršana;
  • Informācijas izvērtēšana, apkopošana, iekļaušana datubāzēs un publiskošana atbilstoši pilnvarojumam.